Январь 27, 2015 – 11:48

Як відомо, сприятлива атмосфера в будинку складається з безлічі різних деталей. Однією з таких деталей є вхідні двері. Самим популярним матеріалом для виготовлення подібної конструкції вважається деревина. Однак заводська двері з якісної деревини коштує чималих грошей, а бюджет зазвичай розписаний буквально по днях. Що ж робити в такому випадку? Відмінним варіантом на сьогоднішній день вважається самостійне виготовлення дверної конструкції. Дерев'яні двері своїми руками виготовляються без особливого праці, необхідно тільки обзавестися певним інструментом і матеріалами. Якщо вдуматися, то двері і для житлового будинку, і для господарських споруд, виготовляються практично однаково, технологія не змінюється. Єдина різниця полягає тільки в використовуваної фурнітури, підсилюють елементах і методи фінішної обробки.


Процес створення міжкімнатних дверей відрізняється від робіт з виготовлення вхідних дверей тільки тим, що такі вироби не вимагають облаштування вічка. Підбирається тонша товщина полотна, трохи відрізняється загальне стилістичне рішення.

Особливості виготовлення дерев'яних дверей своїми руками

Дерев'яні двері своїми руками
Слідкуйте за тим, щоб всі стики кріпилися максимально міцно, адже переробити потім буде все набагато складніше.

Дерев'яні вхідні двері своїми руками може мати різний тип. На сьогоднішній день розрізняють щитові, глухі (створені з масиву), фільончасті двері, а також конструкції, що мають вітражні вставки.

Якщо говорити про скляних вставках на вхідних дверях, то її обов'язково підсилюють кованими елементами. Вироби з фільонки застосовуються тільки в якості міжкімнатних дверей. Остаточна обробка поверхні дверей зазвичай виконується шпоною коштовних порід дерева або лаком.

Інструменти і матеріали

Перед тим, як приступати до роботи, потрібно ретельно підготуватися. На першому етапі важливо купити матеріал належної якості. Для виготовлення дверей чудово підійде сосна або ялина. Само собою, можна підібрати і більш дорогий сорт - дуб, модрину або ясен. Однак ці породи дерева є твердими, і обробити їх у домашніх умовах при відсутності спеціальної техніки, буде дуже важко.

Потім слід підготувати набір інструментів. У загальному випадку він включає такі позиції:

Рулетка;
Рубанок;
Шуруповерт;
Пила-ножівка;
Стамеска;
Шліфмашинка;
Молоток.
Крім усього цього, для кріплення елементів вам знадобляться саморізи та столярний клей.

Двері своїми руками з дерева повинна виготовлятися з максимально якісних матеріалів. На поверхні дошки не повинно бути великих сучків, вона повинна бути абсолютно сухою. Загальна кількість дощок залежить від типу конструкції: мінімум матеріалів піде на створення щитової двері. Глуха двері з масиву вважається найбільш витратною в цьому сенсі.

Виготовлення короба для дерев'яних дверей

З допомогою дверного короба вся конструкція прикріплюється до отвору. Безпосередньо до даного елемента за допомогою петель кріплять полотно. Щоб короб вийшов міцним, бажано в процесі його створення використовувати масив дерева.

Короб з конструктивної точки зору являє собою пару перекладин і вертикальних стійок, з'єднаних між собою спеціальним столярним клеєм. Готову конструкцію встановлюють в отвір, після чого її закріплюють в стіні саморізами.


Похожие страницы:

  1. Будівництво гаража своїми руками
  2. Ворота для гаража своїми руками
  3. Прес для гаража своїми руками
  4. Побудувати Дах Своїми Руками
  5. Двері гармошка своїми руками