Ноябрь 4, 2014 – 17:49

Щоб створити комфортне проживання за містом, на ділянці необхідно грамотно побудувати каналізаційну систему. Якщо створення такої системи буде виконувати наймана бригада, тоді це спричинить чималі витрати. Тому нерідко власники заміських ділянок самостійно будують септики, економлячи при цьому значні суми.

Проте, не володіючи певними знаннями, люди вибудовують каналізації таких конструкцій, коли доводиться періодично наймати ассенізационную техніку, за допомогою якої виконується очищення системи. Але існує інше рішення - можна організувати септик для дачі без відкачування, коли завдяки конструктивним особливостям системи виконується її самоочищення.
Принцип роботи даної системи
У чому полягає принцип функціонування такого септика? Конструкцію, яка не вимагає постійного очищення, створюють з декількох суміжних ємностей. Найчастіше вибудовують септики з двох резервуарів або трьох. Функція першого полягає у створенні відстійника. При будівництві двокамерного септика перша ємність займає об'єм конструкції, дорівнює трьом чвертям, а при трехкамерном варіанті такий резервуар дорівнює половині обсягу пристрою.
Потрапляючи в цю камеру, якою обладнується септик для дачі без відкачування, стоки піддаються попередньому очищенню - важкі фракції забруднення осідають на дно ємності. Далі стоки з більш легкими частинками бруду проходять додаткову очистку в наступних резервуарах, надходячи потім на фільтраційні поля або всередину дренажного колодязя. В якості дренажу застосовують щебінь різної фракції.
Всі резервуари, крім останнього, створюють герметичними. А завершальний цикл бак перфорують в залежності від конструкції системи - через підготовлені отвори відбувається видалення зайвої вологи, завдяки чому відпадає необхідність періодичної відкачування накопичених відходів.
А ось яке утворюється осад на дні баків можна видаляти спеціальними дренажними насосами, використовуючи його в якості добрив на ділянці.
Вибір місця монтажу системи та її розмірів
Щоб була грамотно організована автономна каналізація для дачі, необхідно правильно виконати розрахунок її обсягу. Розрахунок виконується з орієнтуванням на водоспоживання, коли за основу на одну людину беруть витрата водних ресурсів в обсязі до 200 л. Згідно даного значення з урахуванням кількості проживаючих обчислюють об'єм, потроюють отриманий результат, до якого додають близько 20 % від отриманого результату. Отриманим значенням дорівнює об'єм якого дорівнює розмір конструкції.
Вибираючи місця розташування системи, від будинку її поміщають на відстані 5 м. Але видаляти далеко конструкцію не рекомендується - це спричинить додаткові витрати на прокладання каналізаційної траси. Септик від якого-небудь водоймища також розміщують не ближче 50 м, при її спорудженні враховують напрям стоку ґрунтових вод. Від межі ділянки рекомендується розташовувати з видаленням на 1 м, що виключить конфлікт із сусідами.
Якщо трубопровід має значну довжину, бажано монтувати контрольні колодязі, через які буде здійснюватися очищення каналізації при засміченні.


Похожие страницы:

  1. Бухгалтерське обслуговування
  2. Ворота для гаража своїми руками
  3. ​Стиль міського освітлення