Февраль 3, 2015 – 10:27

Сьогодні побудувати гараж можна практично з будь-якого матеріалу, який є під рукою. Якщо говорити про екологічність, то оптимальним рішенням стане дерев'яна конструкція. Дерево має чудові теплоізоляційні властивості, а дерев'яні стіни нейтралізують запахи і пропускають водяні пари. Брус вважається найзручнішим матеріалом для будівництва такого роду. При цьому вам потрібно буде витратити не так багато зусиль, як при зведенні конструкції з цегли чи каменю.

Брус, представлений на ринку будівельних матеріалів, не потребує сушіння або підгонки. Матеріал просочений спеціальним розчином, що виключає небезпеку гниття і загоряння. Як же спорудити гараж з бруса своїми руками? Розглянемо докладніше це питання.

Переваги бруса

Брус володіє безліччю достоїнств, серед яких необхідно виділити наступне:

Матеріал екологічно чистий. Використання бруса в будівництві дає можливість створити ідеальний мікроклімат, особливо, якщо будова застосовується в якості ремонтної майстерні;
Простота обробки і монтажу;
Практично виключена підвищена вологість. Ця особливість дозволяє краще зберігати транспортний засіб;
Красивий зовнішній вигляд. Гараж з бруса ідеально вписується в будь-який дизайн заміського будинку і ділянки.
Само собою, будь-який будівельний матеріал має й слабкі сторони. У випадку з брусом це горючість, бо таку споруду потрібно буде час від часу обробляти спеціальним антіпіреновим засобом.

Етапи будівництва гаража з бруса своїми руками

Гараж з бруса своїми руками
Побудувати гараж - справа нелегка, як може здатися з першого погляду, але це не зовсім так. Потрібно лише уважно прочитати наші статті та скласти чіткий план, якого дотримуватися надалі.

Перший і головний момент - закладка фундаменту. Фундамент під гараж з бруса своїми руками може бути плитним, стрічковим або пальовим, але в будь-якому випадку він повинен підноситись над грунтом хоча б на 20 сантиметрів. Це необхідно, щоб уникнути контакту дерева з грунтом, інакше нижні вінці конструкції почнуть гнити. Між фундаментом і брусом укладається гідроізоляція.

Якщо говорити про стінах, їх зводять з профільованого бруса, вкладанням у зруб. Можна замовити готовий зруб, після чого залишиться лише зібрати все, як дитячий конструктор. Це помітно знизить обсяг роботи, але трохи підвищить ціну.

Підлога в будові можна зробити як з дерева, так і з бетону. У випадку з бетоном, рекомендується використовувати плитний фундамент, який буде одночасно служити підлогою. Ми ж розглянемо варіант гаража з дерев'яною підлогою, на незаглубленном столбчатом фундаменті з цегли або бетонних блоків.

Оптимальний тип даху для гаража - односклатный, з ухилом на оду сторону. Пристрій кроквяної системи залежить від форми даху.

Фінішний етап - зовнішнє утеплення. З цією метою встановлюється вентильований фасад з сайдинга (вінілового або металевого) або профнастилу.

Технологія

Зводиться стовпчастий фундамент. Перед цим визначаємо розміри майданчика, вирівнюємо її, знявши перед цим родючу частину. З цегли або бетонних блоків роблять стовпчики, скріплюючи їх за допомогою розчину цементу. Обов'язково вирівняйте їх висоту, для цього знадобиться мотузка, яку натягують при розмітці;
На стовпчики укладається так званий застави брус, нижня обв'язка. По кутах брус скріплюють без залишку з'єднанням «в полдерева», «в лапу» або на шпильці. Метод з'єднання залежить від вашої кваліфікації і від будівельного матеріалу. Цікаво, що готовий зруб часто заздалегідь підганяють під конкретне з'єднання і покупцеві залишається тільки слідувати інструкції;
У заставній брус врізають перекриття підлоги. Лаги являють собою дошку 4 см, покладену на торець. Крок між лагами - 50-100 см;
Інші ряди укладають один на одного таким же способом, як і при установці закладного бруса. Для з'єднання сусідніх рядів використовуються нагелі. Для цього обидва бруса просвердлюють коловоротом таким чином, щоб збігалися отвори, після чого забивається нагель (клин з твердої деревини);
До верхнього вінця під'єднують кроквяні ноги. Початок даху буквально врубують в останній ряд бруса, при цьому використовується з'єднання «в полдерева». Форма даху залежить від розмірів і конструкції гаража. Односхилий дах виглядає краще, якщо споруда приєднана до основної будівлі. При цьому краще робити покрівлю з ухилом на зовнішню стіну. Двосхилий тип підійде для окремо розташованої будівлі. Як бачимо, побудувати гараж з бруса своїми руками не так складно, як здається на перший погляд. Удачі в будівництві!


Похожие страницы:

  1. Прес для гаража своїми руками
  2. Побудувати Дах Своїми Руками
  3. Монтаж Дахи Своїми Руками
  4. Двері з дерева своїми руками
  5. Двері гармошка своїми руками