Июнь 5, 2015 – 06:06

З метою забезпечення доставки вироблюваної електроенергії від місця виробництва до місця споживання виконуються будівельні роботи зі спорудження ЛЕП. Установка останніх вимагає ретельної підготовки, в тому числі і виконання різних вимірювань, розроблення проекту, виконання підготовчих дій. При виборі місця для зведення подібних об'єктів повинні враховуватися наступні фактори:

відстань до проектованих або існуючих транспортних шляхів (по можливості близьке);

характеристики ділянок, які знаходяться на смузі траси ЛЕП, за геологічними, гідрогеологічним, мерзлотних показниками;

особливості рослинного покриву, пучинистости грунтів, потужності діяльного шару;

доцільність тривалих переходів з економічної та інженерної точки зору.

Одним з найважливіших чинників, які необхідно враховувати при облаштуванні ЛЕП, є глибина занурення опор у ґрунт, тому виконання геологічних вишукувань є обов'язковим. Визначення можливого рівня занурення виконується з допомогою шурфування, буріння свердловини та ін. Отримані в ході польових досліджень результати обробляються в лабораторіях. Для остаточного виводу використовуються дані архівних матеріалів. Крім того, величезне значення мають гідрологічні особливості, знання потужності підземних потоків та напрямків їх руху. Під час проведення відповідних досліджень з'ясовується можливість відводу води з метою забезпечення безаварійного функціонування опор. Обов'язковою умовою тривалої експлуатації ЛЕП є врахування можливості утворення криги, що приводять в окремих випадках до поломки конструкції.
Всі лінії встановлюють у відповідності зі спеціальною технологічною документацією, в якій вказується послідовність виконання робіт, застосовані технології, що використовується такелаж та спецтехніка (пристосування), схеми підіймання опор, розміщення машин і механізмів. Ознайомитися з переліком здійснюваних в даному випадку дій можна на сайті.

У ситуаціях, коли опори ЛЕП встановлюють на ділянках зі складними грунтами, послідовність заходів визначається карткою технологічних процесів. Якщо монтаж здійснюється в обмежених умовах (перетин з штучними природними перешкодами, розташовані поруч об'єкти, косогори тощо), то розробляються спеціальні проекти.
Перед початком будівельних робіт організовують прорабські пункти, вирубують просіки або розчищають місцевість, виконується комплектація необхідними складовими (будівельні матеріали, конструкції ЛЕП), створюються тимчасові приміщення, змінюється пристрій пересікаються споруд (при необхідності здійснюється їх знесення).

В перелік робіт, необхідних при будівництві ЛЕП, входить:
подопорная розбивка території;

облаштування котлованів, в яких буде проводитись будівництво конструкцій;

облаштування фундаментів і установка закладних елементів;

доставка опор;

збірка всіх елементів;

монтаж опор і комплектуючих;

зворотна засипка грунту і приведення ділянки у порядок;

пуско-налагоджувальні роботи;

введення лінії в експлуатацію;

затвердження акта приймання ЛЕП спеціальною комісією.

Матеріалом, найбільш часто використовуваним при будівництві ліній, є залізобетон, застосовуваний у подібних цілях вже понад півстоліття. Залізобетонні опори не так стійкі до впливу зовнішніх факторів (витримують аварійні навантаження у три рази менше, ніж металеві опори), тому для будівництва необхідно в два рази більше таких установок, мають велику масу, але їх вартість значно нижче. Крім того, до переваг даного варіанту можна віднести відносну дешевину конструкцій, високий рівень уніфікації і типізації опор, наявність великої виробничої бази. Навіть при досить великих транспортних витратах встановлення залізобетонних опор вигідна. Завдяки високому рівню стійкості до агресивних середовищ вони можуть використовуватися у промислових зонах для облаштування ЛЕП всіх рівнів напруги. Термін експлуатації виробів навіть в районах з забрудненою атмосферою становить до 60 років.
Таке рішення може застосовуватися й у районах з великим перепадом температур, високим рівнем сейсмічної активності і великої крижаної та вітрової навантаженням. При виробництві залізобетонних опор використовують маркування, що забезпечує можливість підбору відповідного виду в залежності від конкретних умов.


Похожие страницы:

  1. Бетонні підлоги
  2. Пол из ДВП
  3. Новобудови Києва