Ноябрь 19, 2014 – 15:24

На сьогоднішній день автоматичні ворота користуються величезною популярністю у власників котеджів, заміських будинків і дач завдяки довговічності, практичності і функціональності конструкції.


Відкатні ворота вважаються одними з найбільш популярних моделей.

Вони являють собою вироби консольного типу, що відкриваються з допомогою роликових опор по напрямних у будь-яку зручну сторону.

Створити автоматичні ворота своїми руками може навіть непрофесіонал.

Основні переваги автоматичних гаражних воріт відкатних

Серед основних переваг відкатних воріт виділяють:

Надійність;
Зручність у застосуванні;
Відсутня необхідність очищення від снігу взимку;
На ділянці потрібно мінімум місця для закривання/відкривання конструкції;
Простота автоматизації;
Тривалий термін використання;
Легкість у догляді і обслуговуванні.
Серед недоліків таких воріт відзначають необхідність організації місця вздовж несучих конструкцій, а також складність підготовки на етапі створення фундаменту.

Особливості автоматичних воріт

Відкатні ворота отримали свою назву із-за особливостей відкриття: вони зрушуються (відкочуються) паралельно несучих елементів в бік. В наш час відкатні ворота зварені з каркасом воріт, вони рухаються по балці (профільованої) з жорстко зафіксованим роликам-візкам.

У візках застосовуються підшипники кочення. Варто відзначити, що ці візки ховаються всередині самої балки. Якщо конструкція створюється за технологією, то при експлуатації в неї не потрапляють опади, тому кліматичні умови ніяк не впливають на термін експлуатації воріт. Зсувні (відкотні) конструкції встановлюються з зовнішньої або внутрішньої сторони будівлі або ділянки.

Відкатні ворота по дизайну полотна

Комбіновані;
Гратчасті;
Суцільні.
Для обшивки воріт застосовуються: металеві листи, деревина, профільований настил, ковані елементи. Вибір залежить передусім від особистих уподобань господаря заміського ділянки, а також від стилістичних особливостей архітектура будівель.

Автоматичні ворота і початкова підготовка своїми руками

Спочатку необхідно виміряти отвір, якщо він вже позначений, або виконати планування самого відповідного відстані між опорами там, де буде встановлюватися конструкція воріт. До уваги потрібно брати розміри машини і розміри стоянки або гаража. На основі отриманої інформації визначаються остаточні параметри всієї конструкції (довжину противаги в тому числі).

Крім усього перерахованого вище, в процесі підготовки до створення воріт потрібно визначитися з напрямком руху полотна - вправо або вліво. Необхідно підкреслити, що опорна конструкція зобов'язана бути на 5 сантиметрів вище параметрів полотна. Що стосується дорожнього просвіту, то він на 100% залежить від розмірів фундаменту і всієї системи. Найчастіше, його обирають на рівні не більше 10 див.

Автоматичні ворота для гаража простіше зробити самостійно, адже у боксі вже є несуча основа для їх фіксації. Щоб створити ворота для в'їзду на ділянку потрібно спершу облаштувати стовпи (забетонируйте їх мінімум на 1 м вглиб). Для несучих опор можна скористатися профільної металевою трубою, дерев'яним брусом з твердих порід деревини або бетонними стовпами. Бетонування стовпів виконують з армуючої обв'язкою, якщо ж мова йде про дерев'яних опорах, то їх слід обернути руберойдом, попередньо просочивши машинним маслом або відпрацюванням (з метою збільшення гідроізоляційних якостей).

Паралельно готується фундамент для відкотних конструкції вздовж паркану або іншої споруди. Для цього риють траншею глибиною 100 см і шириною 30 см Довжина фундаментної смуги повинна складати ½ від розмірів отвору. Металеву основу автоматичних воріт готують одночасно з підготовкою фундаменту. Для її виготовлення можна скористатися металевим швелером 16-20 см, до якого приварюють десять стійок з арматури мінімальним діаметром 1 див. швелер укладають у підготовлену траншею стійками вниз, після чого основу бетонують. Бетон при бетонуванні фундаменту заливається урівень зі швелером, щоб уникнути появи порожнеч, здатних зруйнувати основу.

Електропровід певного перерізу підводиться ще до монтажу нижньої балки, на етапі підготовки фундаменту до місця розташування майбутньої конструкції, робиться це для живлення управління воротами. Для того щоб бетонний склад нормально схопився, необхідно дати йому вистоятися як мінімум сім днів. Тільки після цього можна переходити до наступного етапу з монтажу воріт.

Підготовка полотна

Профільні труби, рейки та інші металеві деталі потрібно очистити від слідів масляних відкладень і корозії за допомогою болгарки і металевої щітки. Очищені конструкції необхідно в обов'язковому порядку знежирити бензином або розчинником, після чого нанести на них антикорозійну грунтовку.

Потім зварюється рама для воріт. Направляючий рейок повинен бути розташований за рівнем на рівній основі розрізом вниз, до нього приварюється труба перетином 6*3 сантиметри. Зазначимо, що таку трубу приварюють прихватками по 2 сантиметри і відстанню 20 див. вертикальні стійки встановлюють на приварену трубу, їх фіксують на нижній трубі. Потім фіксують верхню, перевіряють всі кути і приварюють трикутник противаги (внутрішній). Так створюється зовнішня рама. Для внутрішньої конструкції рекомендується скористатися трубою перетином 4*2 сантиметри.

Рама воріт майже готова. Залишилося зашліфувати всі зварювальні шви і стики за допомогою болгарки і шліфувального круга, і нанести ґрунтовку ще раз. Після цього можна переходити до фарбувальних робіт. Фарбування виробляють спеціальними емалями (алкідними) для зовнішніх робіт.

Каркас після фарбування зашивається обраним і купленим заздалегідь матеріалом: деревиною, профільованим листом, кріплять листову сталь або кування. При обшивці профнастилом, який вважається самим популярним матеріалом, саморізи слід розміщувати рівномірно, як правило, через одну хвилю на аркуші. Середня лінія створюється саморізами після установки всіх листів на ворота, з нанесеним оцінках відбивається лінія.

Збірка автоматичних воріт своїми руками

Роликові візки виставляються на забетонованому швелері (їх купують разом з фурнітурою для воріт). На візки надягають направляюча рейка, виставляють за рівнем і прихоплюють уздовж лінії руху зварюванням. Після цього на стовпах закріплюють підтримуючі ролики і уловлювач воріт. Якщо ви використовуєте металеві стовпи, то вловлювачі і ролики можна зафіксувати безпосередньо на опорі за допомогою зварювання.

Автоматика для воріт встановлюється після уважного вивчення інструкції з програмування та встановлення електроприводу. Таким чином, ви створили чудові автоматичні ворота своїми руками!


Похожие страницы:

  1. Відкидні ворота своїми руками
  2. Будівництво септика своїми руками
  3. Ворота для гаража своїми руками
  4. Засовы для ворот своими руками.
  5. Двері гармошка своїми руками