Фактично, тепловий насос повітря-повітря працює так само, як кондиціонер - тільки з точністю до навпаки. Якщо кондиціонер сприяє надходженню в приміщення холодного повітря і викиду гарячого повітря в зовнішнє середовище, то повітряний насос, навпаки, забезпечує надходження гарячого повітря в приміщення.
Так як же діє повітряний тепловий насос?
Для побутових повітряних теплових насосів як правило застосовують парокомпресійні машини. Ці пристрої забирають з навколишнього повітря тепло, «збільшують» температуру і використовують перетворений гаряче повітря для системи гарячого водопостачання або опалення будинку подробиці тут. Безсумнівна перевага повітряного теплового насоса - це пристосованість до среднероссийским кліматичних умов - він працює в діапазоні температур від - 25 C до +35 C.
До недоліків повітряних теплових насосів можна віднести досить довгий час, необхідне їм для поповнення джерел тепла, правда, якщо дивитися з іншого боку, то обсяги повітря незрівнянно більше інших джерел енергії і циркуляція його відбувається набагато швидше, ніж скажімо, циркуляція води.
Проте, при -20 C коефіцієнт потужності теплового насоса більше 1.
Замість того, щоб витягувати енергію з свердловин, землі або водойми повітряний тепловий насос збирає енергію з навколишнього повітря.
Раніше, в силу технічних причин, теплові установки з повітряним контуром мали серйозне обмеження в застосуванні: мінімальна температура зовнішнього повітря становила не нижче -20 C, що робило їх експлуатацію майже неможливою. Але вже кілька років тому в продажу з'явилися моделі теплових насосів, які працюють при -30 C, але при цьому температура зовнішнього повітря не повинна бути вище -10 C. Щоб уникнути можливого замерзання при сильних холодах, можлива установка каскадної системи - це коли ступенями підключаються електричні ТЕНи, дизельні котли і тп, тому що коефіцієнт перетворення (ККД теплового насоса) знижується. І навіть якщо справа відбувається взимку, і температура за вікном -20 C і нижче, будинок все одно залишиться теплим.
Майже кожна модель повітряного теплового насоса забезпечується електронагрівачем. Робиться це для того, щоб навіть в найхолодніший зимовий день, коли температура за віконному досягне мінімуму, тепловий насос зміг забезпечить потрібну температуру води і повітря в будинку. Наприклад, в Петербурзі такий мінімальною температурою вважається мінус 26 градусів Цельсія. Однак, як показує практика, кількість таких холодних днів не надто велике, а значить на повну потужність тепловий насос буде використовуватися нечасто.
Похожие страницы: