Февраль 10, 2015 – 22:39

Якщо ваша стеля залишає бажати кращого, можна не чекати глобального ремонту, а зайнятися ремонтом своїми силами. При оформленні стелі можна вибрати один з трьох способів: побілку, фарбування, оформлення з використанням стельової плитки. Всі ці способи цілком доречні, щоб впоратися з ремонтом стелі власними силами.


1. Побілка.

Спосіб досить недорогий, при цьому дає приємний охайний результат. Його недолік - в його відносну недовговічність. З іншого боку, і витрат на такий ремонт вимагає небагато.

Для початку стелю необхідно відмити від старих шарів побілки. Для цього просто використовуйте мильну воду і побелочную кисть. Відмивати поверхню потрібно максимально ретельно, оскільки на ділянки з неотмытой старої побілкою стара ляже неякісно і ненадовго.

Стельові тріщини необхідно зашпатлевать, після висихання шпаклівку ошкуріть. Після того, як поверхня висохла, можна приступати до грунтовки. Як правило, достатньо одного шару грунту.

Коли грунт висох, можна білити. Розчин для побілки - крейда, розведений у воді - можна поліпшити, додавши до нього клей, щоб шар якісніше тримався. Традиційно прийнято також посилювати білизну розчину, додаючи в нього деяку кількість синьки.

Отриману суміш наносять за допомогою спеціального розпилювача або звичайним валиком. Працювати слід в окулярах і респіраторах, щоб уникнути потрапляння в організм шкідливих речовин. Подбайте також про те, щоб закрити приміщення від крапель побілки.

В ході роботи кожну чверть години перемішувати розчин, щоб стеля вийшов рівномірним за кольором.

Наноситься побілка в два-три шари, причому кожен нанесений шар повинен висохнути перед тим, як наносити наступний.

2. Фарбування.

Це - дорожчий і більш сучасний спосіб. Перед початком роботи стеля також слід відмити від попередніх шарів, але в разі фарби це буде значно складніше. Можна просто добре вимити поверхню і прогрунтувати її - на шар грунту фарба ляже якісно, грунт не дозволить новому шару реагувати зі старою фарбою.

Врахуйте, що блискуча фарба підкреслить всі нерівності поверхні. Якщо ваша стеля не дуже рівна, зупиніть свій вибір на матових тонах, які приховують дефекти і нерівності.

При фарбуванні використовуйте валик середнього ворсу - до 8 мм. Для ділянок уздовж стіни краще застосовувати нешироку кисть (до 7 см). Фарбувати починають з кута навпроти вхідних дверей. Для хорошого ефекту оптимально нанести фарбу в два шари, другий шар - після повного висихання попереднього.

Якщо ви вирішили зупинитися на фарбуванні, пам'ятайте, що побілка на пофарбований стелю лягає вкрай погано, так що вам доведеться надалі або тільки фарбувати, чи перейти до третього варіанту - стельової плитки.

3. Стельова плитка.

Це - самий «не брудний» варіант для обробки стелі. Вибір стельової плитки в будівельних магазинах вкрай різноманітний, так що вам залишається тільки підібрати за смаком розмір і малюнок.

Як і в перших двох випадках, стеля краще вимити, але шпатлевать не потрібно. Розділіть ваш стелю на чотири частини. Клеїти плитку слід, починаючи з центру стелі і поступово, розходячись до його країв. Для наклеювання застосовують спеціальний клей, який наносять по периметру і по діагоналі внутрішньої сторони плитки. Клей наносять точково, з інтервалом до 5 см між краплями.

Біля стіни плитку, швидше за все, доведеться обрізати. Це можна зробити за допомогою звичайного канцелярського ножа.

По периметру приміщення краще приклеїти карниз відповідного до плитці стилю і малюнків, - це зробить інтер'єр більш завершеним і акуратним.


Похожие страницы:

  1. Особливості оббивки меблів
  2. Дизайнерські радіатори
  3. Вентильовані фасади
  4. Школа англійської мови
  5. Оздоблювальні панелі з ДСП