Январь 29, 2015 – 10:42

Облаштування міжкімнатних дверей в будинку або квартирі є важливим етапом реалізації інтер'єру. На ринку сьогодні представлено досить багато різних моделей дверних конструкцій. Одним з найпопулярніших типів називають двері купе, які дозволяють більш вигідно використовувати простір, зберігаючи цілісний вигляд візуально, але розділяючи його на зони. Зібрати міжкімнатні двері купе своїми руками під силу кожному, але для цього важливо вивчити етапи складання і вміти мінімальні навички роботи з інструментом.


Переваги і недоліки дверей купе

Міжкімнатні двері купе своїми руками
Ознайомтеся з плюсами і мінусами таких дверей, щоб зрозуміти, чи потрібні вони Вам варто вибрати інший варіант.

Перш, ніж братися за виготовлення і складання міжкімнатних дверей купе, необхідно розглянути їх з різних сторін. Пам'ятайте, що необхідність у подібній конструкції залежить від конкретних завдань, які ви намагаєтеся вирішити плануванням інтер'єру.

Плюси міжкімнатних дверей купе

Економія простору приміщення;
На відміну від стандартних розпашних дверей, конструкція купейного типу не закривається від протягів;
Стулки відкриваються без особливої праці. Головне, містити роликовий механізм в чистоті і обслуговувати його своєчасно;
Відсутність порогів. Перевагу можна назвати спірним, адже є ряд систем купе, обладнаних нижніми напрямними;
При необхідності такий виріб можна легко автоматизувати за допомогою сучасних технологій.
Мінуси міжкімнатних дверей купе

Неможливість встановлення конструкції купе на місце вхідної групи;
Низька тепло - і звукоізоляція;
При використанні окремих типів дверей, поруч з ними не можна встановлювати велику побутову техніку та меблі;
На відміну від традиційних моделей дверей, фурнітура та замки для дверей купе коштують досить дорого.
Способи установки міжкімнатних дверей купе

Способи установки
Добре продумайте, який спосіб установки вибрати для свого приміщення, адже переробити потім буде важко.

Міжкімнатні двері купе своїми руками функціональні і зручні, саме це гарантує можливість втілення будь-яких дизайнерських задумів, як у величезних будинках, так і в малогабаритних кімнатах. Такі двері дозволяють змінювати внутрішній простір, і при цьому чудово вписуються в загальний інтер'єр.

Метод №1

Найпопулярнішим варіантом вважається встановлення монтаж конструкції між різними житловими зонами. З допомогою двостулкового типу дверей кімнату можна легко зонувати, зберігши при цьому візуальну цілісність. При закритих дверях приміщення ділиться на два, а при їх відкриванні ви отримаєте одне загальне простір зі значною площею. Таким чином, можна розділити робочий кабінет, який при необхідності стане великим приміщенням для проведення ділових переговорів.

Метод №2

Другим способом вважається встановлення конструкції між житловим приміщенням і лоджією, балконом або терасою. За твердженнями фахівців, в даному випадку краще підбирати скляні двері купе. Вироби такого типу пропускають більше світла, а влітку їх можна відкривати, розширюючи площа приміщення.

Міжкімнатні двері купе своїми руками встановлюють і технічних кімнатах. Наприклад, з їх допомогою можна відокремити підсобне приміщення або комору, зберігаючи при цьому дорогоцінний простір.

Найскладнішим типом дверей купе при монтажі вважаються радісно конструкції. Із-за особливостей виготовлення вони і коштують набагато дорожче (направляючі і дверне полотно мають вигнуту форму). Тим не менш, багато власників не шкодують грошей на матеріали, щоб отримати незвичайний зовнішній вигляд кімнати.

Збірка дверей купе своїми руками

Підібравши тип двері, і закупивши все необхідне для її монтажу, можна починати збірку. Процес встановлення такої конструкції краще розглянути на прикладі розсувних дверей з однією стулкою. Це найбільш популярна і проста конструкція, відрізняється простотою в установці.

В першу чергу, необхідно створити розмітку для направляючих. Існує двам методу виконання даного етапу. Перший спосіб передбачає виконання традиційних вимірювань за допомогою рулетки. Важливо визначити висоту дверного полотна від статі, додавши 1,5-2 сантиметра для зазору між підлогою і дверима. До висоті необхідно додати висоту направляючої і зібраної роликової системи. Тільки після цього можна наносити відповідні мітки на стіні, з'єднуючи їх лініями.

Другий спосіб має багато спільного з першим, головна відмінність - полотно дверей приставляють до отвору, проставляючи мітки по верхньому краю. До цих мітках буде додано висота роликової системи та спрямовуючої.

Монтаж направляючих

По наміченій лінії встановлюється напрямна. Зробити це потрібно так, щоб планка була під рисою. Вона може кріпитися різними методами, все залежить від типу направляючої. Деякі моделі кріплять до стіни на дерев'яні бруски і кронштейни, інші закріплюють на дюбеля.

Саму напрямну необхідно віддалити від стіни, щоб при відкриванні двері не чіплялася за отвір або наличники. Приділіть увагу вибору направляючої. Для дверей купе і інших різновидів розсувних конструкцій, які займають місце від підлоги до стелі, напрямні кріплять прямо до даних поверхонь.

Монтаж роликового механізму

Зафіксувавши напрямну, необхідно вставити в роликову каретку кріпильний болт, після чого завести всередину весь роликовий механізм. Якщо двері одностулкові, то вистачить двох роликів. При установці каскадних дверей («гармошки»), слід заздалегідь обзавестися роликами для кожної стулки.

Над полотном дверей встановлюють скоби для роликових кареток, які кріплять у п'яти міліметрах від краю дверей.

Установка полотна

Змонтувавши кріпильну систему і ролики, потрібно вставити на своє місце дверне полотно. Щоб зробити це правильно, необхідно підняти дверну конструкцію і вкрутити болти в скоби. Виконувати таку процедуру краще всього з напарником: один піднімає і утримує двері, інший вкручує болти. Після виконання роботи перевірте горизонтальність конструкції і підрівняйте двері при необхідності.

Щоб приховати укоси і дверний отвір, можна скористатися спеціальними доборами і наличниками. Сховати роликовий механізм вдасться за декоративною планкою. Фінішний етап являє собою монтаж дверної фурнітури.

Підсумки

Міжкімнатні двері купе своїми руками вимагають певного старанності, але є цілком реальним завданням, яку можна виконати, якщо слідувати вищенаведеним радам.


Похожие страницы:

  1. Відкидні ворота своїми руками
  2. Будівництво гаража своїми руками
  3. Будівельні Побутовки Своїми Руками