Засовы для ворот своими руками.

Январь 28, 2015 – 13:36

Щоб гараж був максимально надійним, необхідно обладнати його якісним засувом. На сьогоднішній день існує безліч типів гаражних запорів. Деякі умільці примудряються виготовити запірну конструкцію самостійно, не витрачаючи зайвих грошей на дорогі комплектуючі. По суті, це доступно кожному, адже надійний засув не завжди передбачає складний механізм.

 Розглянемо докладніше, як можна створити засуви для воріт своїми руками.

Типи засувів для воріт

Засуви для воріт своїми руками
Важливо зробити засув якісним і міцним, щоб він не зламався, наприклад, від удару по воротах.

По своїй конструкції запор може бути вертикальним або горизонтальним. Замки такого роду зазвичай встановлюють саме на гаражні ворота. При необхідності їх встановлюють як зверху або знизу, так і по центру.

Якщо говорити про механізм, то для гаража чудово підійде знайомий всім врізний замок. Накладної механізм також вважається простим і зручним варіантом - при відмиканні гаража він просто зсувається. Крім того, потрібно виділити механізми ригельного, гвинтового і поворотного типу. Окремої уваги заслуговує замок з фіксацією - виріб може мати пружини або пази.

Як бачимо, варіантів гаражних запорів є маса. Всі вони відрізняються залежно від способу замикання, місця розташування, спрямованості руху і т. д. Вибирати в кінцевому рахунку вам, виходячи з своїх потреб і побажань.

Виготовлення засува своїми руками

Якщо ви встановили на своєму гаражі розпашні ворота, то засув стане ідеальним рішенням для надійного замикання. Величезним плюсом такої конструкції є відсутність яких-небудь деталей, які називають найбільш слабким місцем будь-якого запору. Замок ставиться, як правило, на раму. Рама являє собою головний елемент конструкції, тому стає зрозуміло, що замок тут буде найбільш зручним і надійним.

Пам'ятайте, що для стандартних двостулкових гаражних воріт знадобиться як мінімум два замки - тільки таким способом ви зможете гарантувати повну безпеку свого транспортного засобу. Перед тим, як приступити до роботи, необхідно нарізати прути певної робочої довжини, відзначити точку, в якій буде розташовуватися запор, а також місце його входження в грунт або бетон. Наварите на раму спеціальні кільця, в які буде вставлятися запор. Засуви для воріт своїми руками найчастіше роблять «трубу в трубу». Виглядає це так: ручки приварюють до труб, а самі труби - до дверей будови. При цьому отвори для засувок потрібно збільшувати вниз (залізо в зимовий період стискається).

Крім стандартного засува великою популярністю користуються вертушки і шпінгалети. Розглянемо процес виготовлення таких типів запорів.

Шпінгалетами оснащують зовнішню сторону воріт. Монтується цей засув дуже просто - установка займає мінімум часу. Не забувайте, що в процесі використання може з'явитися люфт. Це пов'язують з неповним приляганням стулок воріт.

Тим не менш, шпінгалет вважається надійним варіантом для запору гаража. Конструкція являє собою стрижень з металевим упором. Шпінгалет їздить у спеціальних полозках. Якщо немає бажання виготовляти такий механізм власноруч, можна просто купити його в будь-якому спеціалізованому магазині. Якщо є бажання створити його самотужки, достатньо знайти відповідний відрізок труби. У трубу вставляють арматуру або металевий прут, на цьому, по суті, кустарна робота може бути завершена. Як бачимо, такий типу засува є самим дешевим і простим.

Останнім типом засува в нашому огляді є вертушка. Такий засув можна встановити на будь-які ворота. Як і в попередніх випадках, все робиться просто і швидко, тому стороння допомога вам не знадобиться. Знайти в магазині вертушку не так просто, ви швидше зробити її своїми руками. Для роботи знадобляться смужки з металу і брусок. Радимо вибирати брусок товщиною 50 міліметрів.

Процес виготовлення засува такого роду виглядає так:

Брусок кріпиться рівно посередині за допомогою наскрізного болта;
При необхідності засув може пересуватися уздовж брусків поворотним механізмів;
Форма брусків - клин. Зазначимо, що стулки при закритті воріт будуть упиратися в блоки. Дерев'яні блоки прилягають максимально щільно, що є величезною перевагою;
Розкрити гаражні ворота зовні буде неможливо. Справа в тому, що ніяких деталей замку на полотні видно не буде.
Підсумок простий: засуви для воріт своїми руками виготовляються дивно просто. Процес цей не відніме багато часу, зате ви будете впевнені в тому, що ваш автомобіль в безпеці!


Похожие страницы:

  1. Відкидні ворота своїми руками
  2. Прес для гаража своїми руками
  3. Ворота для гаража своїми руками