Нафта при попаданні в воду поступально розливається плямою. У міру збільшення площі плями від розлитої 1 тонни нафти товщина плівки зменшується з 10 до 1 мм. А максимальна зона покриття 12 км.
Розлиття нафти в водоймах завдає шкоди не тільки мешканцям водного середовища, а й негативно позначається на стані і мешканців дна і прибережної зони.
Для збору нафтових і масляних продуктів з поверхні води застосовуються спеціальні сорбенти, що володіють здатністю до поглинання розлитих матеріалів. К вашему вниманию сорбенты -компания предостовляет борудование и материалы для ликвидации аварийных разливов нефти.
Призначення нафтових сорбентів
Запобігання наслідків розливів нафти на водній поверхні; Зменшення негативних наслідків для навколишнього середовища.
Основні характеристики сорбентів для збору нафти на водній поверхні:
Плавучість - Для поліпшення плавучості сорбенти випускаються у вигляді виробів з армуючим покриттям. Наприклад, бонах, матах і так далі;
Нефтепоглощеніе - Основний показник ефективності нафтового сорбенту;
Водопоглинання - Якщо матеріал має високий рівень поглинання води, то його покривають спеціальним складом - гидрофобизатором. Крім вищеназваних характеристик, при виборі сорбенту також враховуються вартість самого матеріалу і його утилізації, а також зручність транспортування.
Види сорбентів для водної поверхні: Синтетичні: поліпропілен, поролон, синтепон, каучукова крихта і так далі.
Найпопулярніший вид сорбенту, завдяки низькій вартості (проводиться з відходів промислового виробництва). Відрізняється об'ємністю, легким вагою, плавучість після поглинання нафти, високою швидкістю сорбції. Такий сорбент може бути використаний повторно після очищення.
Органічні: торф, тирса, буре вугілля, шерсть, січка пшениці, лушпиння гречки.
Найпопулярніший біологічний сорбент - це торф. Інші матеріали-відходи деревообробної та аграрної промисловості використовуються рідко.
Сорбент застосовується при товщині плівки більше 0,1 мм. Основна перевага - 100% відсутність шкоди для навколишнього середовища. Але, так як швидкість адсорбції низька, то застосовується в якості додаткового матеріалу для збору.
Мінеральні: графіт, базальтове волокно, скловолокно, спінений нікель. Використовуються для бору розливів рідко через важким транспортування, велику вагу і дорогий утилізації.
Види сорбентів для водної поверхні Збір масляного розливу з використанням сорбенту
Залежно від структури сорбенти підрозділяються на об'ємно-пористі і волокнисті.
Волокнисті сорбенти складаються з хаотично покладених ниток. У процесі поглинання нафтопродукту волокна розсуваються в просторі. Створюється особлива структура, яка стискається після поглинання і відціджує до 20-25% зібраної нафти. До волокнистих сорбентів відносяться вата, синтепон, повсть і так далі. Випускаються у вигляді полотен, серветок.
Поверхнево-пористі сорбенти (гранульовані) відрізняються високою олеофільний (інтенсивною взаємодією з рідинами) і відкритої комірчастою структурою, завдяки чому матеріали володіє швидкою адсорбцией.
Похожие страницы: