Нафта при попаданні в воду поступально розливається плямою. У міру збільшення площі плями від розлитої 1 тонни нафти товщина плівки зменшується з 10 до 1 мм. А максимальна зона покриття 12 км.

Розлиття нафти в водоймах завдає шкоди не тільки мешканцям водного середовища, а й негативно позначається на стані і мешканців дна і прибережної зони.

Для збору нафтових і масляних продуктів з поверхні води застосовуються спеціальні сорбенти, що володіють здатністю до поглинання розлитих матеріалів. К вашему вниманию сорбенты -компания предостовляет борудование и материалы для ликвидации аварийных разливов нефти.

Призначення нафтових сорбентів 

Запобігання наслідків розливів нафти на водній поверхні; Зменшення негативних наслідків для навколишнього середовища.

Основні характеристики сорбентів для збору нафти на водній поверхні: 

Плавучість - Для поліпшення плавучості сорбенти випускаються у вигляді виробів з армуючим покриттям. Наприклад, бонах, матах і так далі; 

Нефтепоглощеніе - Основний показник ефективності нафтового сорбенту;

Водопоглинання - Якщо матеріал має високий рівень поглинання води, то його покривають спеціальним складом - гидрофобизатором. Крім вищеназваних характеристик, при виборі сорбенту також враховуються вартість самого матеріалу і його утилізації, а також зручність транспортування.

Види сорбентів для водної поверхні: Синтетичні: поліпропілен, поролон, синтепон, каучукова крихта і так далі.

Найпопулярніший вид сорбенту, завдяки низькій вартості (проводиться з відходів промислового виробництва). Відрізняється об'ємністю, легким вагою, плавучість після поглинання нафти, високою швидкістю сорбції. Такий сорбент може бути використаний повторно після очищення.

Органічні: торф, тирса, буре вугілля, шерсть, січка пшениці, лушпиння гречки.

Найпопулярніший біологічний сорбент - це торф. Інші матеріали-відходи деревообробної та аграрної промисловості використовуються рідко.

Сорбент застосовується при товщині плівки більше 0,1 мм. Основна перевага - 100% відсутність шкоди для навколишнього середовища. Але, так як швидкість адсорбції низька, то застосовується в якості додаткового матеріалу для збору.

Мінеральні: графіт, базальтове волокно, скловолокно, спінений нікель. Використовуються для бору розливів рідко через важким транспортування, велику вагу і дорогий утилізації.

Види сорбентів для водної поверхні Збір масляного розливу з використанням сорбенту

Залежно від структури сорбенти підрозділяються на об'ємно-пористі і волокнисті.

Волокнисті сорбенти складаються з хаотично покладених ниток. У процесі поглинання нафтопродукту волокна розсуваються в просторі. Створюється особлива структура, яка стискається після поглинання і відціджує до 20-25% зібраної нафти. До волокнистих сорбентів відносяться вата, синтепон, повсть і так далі. Випускаються у вигляді полотен, серветок.

Поверхнево-пористі сорбенти (гранульовані) відрізняються високою олеофільний (інтенсивною взаємодією з рідинами) і відкритої комірчастою структурою, завдяки чому матеріали володіє швидкою адсорбцией.


Похожие страницы:

  1. Реконструкция зданий и сооружений
  2. Будівельна арматура та її застосування
  3. Песок строительный с доставкой
  4. Строительный домик из бытовки