Ноябрь 20, 2014 – 19:52

Будівельна арматура - це загальна назва для металевих елементів, призначених для закладення в бетон. Завдяки спільній роботі арматури з бетоном, елементи залізобетонних конструкцій (балки, плити перекриття) можуть сприймати розтягуючі напруги і витримувати значні навантаження.


Розрахунки внутрішніх напружень підказують інженерам-проектувальникам, що при великих зусиллях потрібна арматура більшого діаметра. Відповідно на заводах випускають арматуру різного діаметра.

«Робоча» арматура, яка і сприймає максимальні розтягуючі напруження в конструкції, випускається в діапазоні від 12 мм до 40 мм в діаметрі.

Також є конструктивна арматура діаметром до 12 мм. Вона виконує допоміжну функцію, тобто служить додатковим зв'язком між стрижнями «робочої» арматури.

На будівельному майданчику з арматури роблять цілі каркаси, які після установки в потрібне положення заливаються бетоном.

Іноді для монолітного будівництва потрібно виконати арматурний каркас нестандартної форми, тоді можна використовувати верстати для гнуття арматури.

Цим пристроєм зручно згинати арматуру до потрібної форми. Окремим класом вважають напрягаемую арматуру. Її встановлюють залізобетонний елемент на заводі. Особливістю є те, що при закладанні її натягують на спеціальні упори.

Після заливки бетону, залізобетонний елемент наче трохи вигинається у протилежний бік. Тепер він отримав більший запас міцності.

Останнім часом з'явився новий клас будівельної арматури. Це клас композитної арматури, який включає в себе неметалеві стрижні з вуглецевих, базальтових, арамідних або скляних волокон.

Композитна арматура або, як її ще називають, арматура зі склопластику - це альтернатива арматурі з металу. Вона володіє високою міцністю і абсолютної корозійною стійкістю. В якості гнучкої зв'язку композитну арматуру з успіхом застосовують навіть у цегляній кладці.

Недолік полягає тільки в одному: з-за низького модуля пружності в один і той же перетин елемента потрібно закладати більше композитної арматури, ніж сталевий.


Похожие страницы:

  1. Будівництво Гаража Своїми Руками
  2. Будівництво Дахи Сарая Своїми Руками
  3. Будівництво Туалету на Дачі Своїми Руками
  4. Будівельні Побутовки Своїми Руками
  5. Будівництво Веранди Своїми Руками