Незважаючи на те, що жива огорожа - це незаперечний класичний вічний тренд усіх поколінь в ландшафтному дизайні, великою популярністю вона не користується через одного істотного мінуса, які багато хто не хочуть долати.
Цей недолік полягає в тому, що рослинну огорожу не побудуєш за добу, її «зведення» вимагає багато часу, сил і старань, на відміну від неживої родички. Крім цього, за живоплотом потрібен ретельний догляд, що включає в себе, в тому числі, і стрижку, і пошук ліків в разі виникнення проблем, який, може вимагати ще більше часу і турботи, ніж з людськими вадами. Адже, якщо у когось виникають проблеми зі здоров'ям, їх вирішують відразу ж, звернувшись до інтернету або випивши таблетку. Рослина не може поскаржитися або самоисцелиться. Однак всі ці труднощі при бажанні можна подолати, особливо в естетичних цілях і заради прагнення до перетворення саду.
В першу чергу необхідно вирішити, якої висоти буде ваша огорожа, так як від цього буде залежати вибір рослин. З високою огорожею все більш чи менш зрозуміло, її можна створити за допомогою бузку, глоду, калини, клена приречного і так далі. Що стосується низьких огорож, вони створюються за допомогою кузильника, бірючини, барбарису та інших видів відповідних рослин. Крім листопадних дерев для вирощування живоплоту чудово підходять вічнозелені, такі, наприклад, як ялина і туя. Тут варто серйозно подумати, так як ці різні за своєю природою рослини вимагають різного догляду.
Листопадні хороші тим, що їх можна швидко виростити, проте, в наслідок, їх доведеться часто підстригати, щоб не зіпсувати цілісності саду. Вічнозелене хвойне рослина обійдеться дорожче, буде досить довго рости, але в результаті за ним не потрібно такого частого догляду, як за листопадними, які, до того ж, мають властивість у холодну пору втрачати листя і ставати «прозорими». Так що, якщо ви хочете непроникний паркан до себе на ділянку, щоб відгородити свою територію, краще, звичайно, вибирати хвою.
Похожие страницы: