Перекриття підвалу, цокольного поверху своїми руками

Апрель 16, 2014 – 13:32
Пристрій горищного

Щоб продовжити будівництво будинку після завершення цоколя або підвалу, потрібно укласти перекриття.Оскільки ми будуємо будинок своїми руками, для початку розповімо, як самостійно зробити монолітне, збірне, збірно-монолітне та дерев'яне перекриття підвалу або цокольного поверху.

 

Монолітна залізобетонна плита перекриття підвалу

 

Ясна річ, що перед заливкою залізобетонної плити перекриття потрібно зробити опалубку і армування.А також закріпити все це стійками. Опалубка робиться з вологостійкої фанери, яка укладається на дошки, проліт між якими близько 60 см.Споруджувати опалубку таким чином, щоб майбутня плита перекриття заходила на стіни підвалу або цоколя на 15-20 см.

 

Під дошками перпендикулярно розташовані вирівнюють горизонталь балки, які, в свою чергу, підпираються сталевими телескопічними стійками.Крок між стійками може бути від 1 до 1, 5 метра по всій площі.

 

Після установки стійок перевірте їх вертикальність, а заодно і горизонтальність опалубки.Стики всіх дощок в опалубці обов'язково загерметизуйте.

 

Після установки опалубки починається в'язання арматурного каркаса.Діаметр арматури можна брати такий же, як і у фундаменту (10-12 см). Крок між стрижнями близько 15 см.Можна обмежитися і одним шаром каркаса з діаметром стрижнів близько 16 см, але краще зробити подвійне армування з діаметром арматури 10-12 см.Не забуваємо, що каркас повинен відступати від краю бетону на 3-5 см з усіх сторін.

 

Третій етап - заливка бетону монолітної плити перекриття підвалу.Як правило, висота перекриття складає 17-20 см. Процес заливки краще робити з вібруванням.Коли плита перекриття залита, бажано почекати близько 3-х-4-х тижнів, щоб продовжувати будівництво будинку далі.

 

Але є хитрий спосіб заощадити час. Можна через 5-7 днів, не прибираючи опалубки, почати зведення стін.А коли пройде 3-4 тижні, то можна знімати фанеру і підпори.

 

Збірні і збірно-монолітні плити перекриття підвалу

 

Збірні плити перекриття монтуються за допомогою крана. Це, звичайно, швидко, але недолік в тому, що плити завжди виготовляються за стандартними розмірами.Максимальна довжина такої плити складе 9 метрів. Тому, якщо у вашому будинку є відстань більше 9 метрів, то застосування збірних плит недоцільно.


Источник: gold-cottage.ru

Возможно, вам понравится:

Будівництво фундаменту будинку
Будівництво фундаменту будинку

Росія святкує день ВМФ і нарощує м'язи на зло «гордовитому сусідові» - KM.RU
У наступні десятиліття наш флот тільки нарощував свою міць, дозволивши молодий імперії воювати вже «обома руками» зі своїми суперниками.Пройшли три століття, а ..


Похожие страницы:

  1. Будівництво Будинку Своїми Руками Мезонін
  2. Будівництво Будинку Своїми Руками Пінобетон
  3. Будівництво Будинку Своїми Руками Фундамент