Март 14, 2019 – 18:56

Елементи конструкції балок схильні до впливу зовнішніх сил. Під навантаженням вони змінюють розмір або форму, що в підсумку призводить до остаточного руйнування ...

асфальт тріщини

Саме такий процес прийнято називати деформацією.

Зв'язок механічних сил, що діють на фізичні характеристики тіла, на його здатність відновлювати змінену форму, носить назву процес деформування - пружність.

Але тіла не завжди здатні повернутися в первісний стан. Наслідком цих процесів виділяються пружні або залишкові деформації.

До основних видів деформації відносять:

Зрушення - зміщення паралельних перетинів кристалічної решітки відносно один одного на незмінній відстані (чистий зсув).

Стиснення і розтягування. Дія зовнішніх чинників поступальною ходою переміщують уздовж осі поперечний переріз стрижня.

Профессиональный интернет магазин мебели Екатеринбург низкие цены предлагает Вашему вниманию широкий ассортимент товаров по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Кручення. Процес деформації стрижня (поворот перерізу відносно осі) під дією моментів зовнішніх навантажень.

Вигин. Зміна форми, кривизна стрижня щодо осі.

Вони відносяться до простих способів деформації твердих предметів. На практиці часто зустрічаються змішані (складні) зміни. Одна і та ж консольна балка під дію сил, спрямованих по або проти годинникової стрілки, може одночасно в різних частинах згинатися, розтягуватися і зрушуватися.

У свою чергу, напруга - це процес взаємодії внутрішніх сил і частинок тіла при зовнішніх навантаженнях, інтенсивність яких передається через певний майданчик. Напруги прагнуть гальмувати дію зовнішніх сил, здатних змістити внутрішні частки. Основні зовнішні впливи на опори і балки:

- Осьова поздовжня сила. У кожній точці перетину нормальних зусиль є рівнодіюча напружень. Більшою мірою вона виникає в процесі розтягування або стиснення деталі.

- Поперечна (перерізуюча) сила виникає при дотичних напруженнях при зсуві або зрізі механізму.

- Момент, що крутить виникає під дією внутрішніх нормальних сил поздовжнього перерізу щодо нейтральної осі (рівнодіюча момент). Процес крутіння.

- Згинальний момент - рівнодіюча момент нормальних сил поперечного перерізу, відповідно це вигин поздовжньої і поперечної балки.

Повна напруга - це сума всіх дотичних і нормальних силових факторів, що діють одночасно (розтягнення + зсув).


Похожие страницы:

  1. ​Часті питання про натяжна стеля
  2. ​Поліуретанова наливна підлога
  3. ​Захист фундаменту від вологи
  4. Електроди графітові: ціна питання
  5. ​Автономні системи опалення