Апрель 10, 2019 – 17:51

Психологи підтверджують: дитина, захоплений казками, пристосований до світу краще, ніж той, який казки не любить і в чудеса не вірить. Але сюжети такі різні, фінали теж. Як же зробити правильний вибір?

А хто, власне, перший склав казки? Щоб відповісти на це питання, мабуть, потрібно знати, як з'явився наш світ, адже попередник фольклорної казки, на думку деяких вчених, міф - сказання про світ, людину, про походження всього сущого. А міф - він міф і є, тому поки точної відповіді немає ...

Про дитячі казки ж відомо напевно, що їх сюжети виникли не тільки до появи писемності, а й до виникнення сучасних європейських мов, тому спочатку казка - жанр усної народної творчості. Схожість же сюжетів казок різних народів світу пояснюється загальним «прабатьком» казок, сюжетом, перехідним від одного народу до іншого. Але як у казок американських індіанців і російських народних казок виникли загальні сюжети, коли ці народи ніколи не перетиналися на шляху свого розвитку? Цю загадку ученим розгадати поки теж, на жаль, не вдалося.

СУЧАСНІ СЮЖЕТИ

Російський ринок дитячих художніх книг унікальний в тому сенсі, що класична література у нас грає більш важливу роль в структурі дитячого читання, ніж за кордоном. Найбільш популярними і раніше залишаються казки Пушкіна, братів Грімм, Перро, Андерсена, Чуковського і, звичайно, російські народні. Однак і серед сучасних дитячих письменників уже з'явилися автори, що стали в один ряд з класиками за популярністю серед читачів. Казкові історії Андрія Усачова «Розумна собачка Соня», «Дедморозовка», «Пригоди Дракоші» вже давно лідирують в рейтингах продажів. У Росії зараз багато молодих сучасних казкарів, чиї імена ще не настільки популярні серед читачів, але видавці вже звернули на них свою увагу. Це, наприклад, Анастасія Орлова, Анна Микільська, Валерій Роньшин, Станіслав Востоков, Майя Лазаренская і інші.

ВСЕ БУДЕ ... ПОГАНО?

Незважаючи на те що світ змінюється дуже швидко, казці в ньому поки місце є. Більш того, психологи переконані, що такий жанр, як казка, для сучасних дітей просто необхідний. Справа в тому, що дитина існує сьогодні в атмосфері тотального негативного соціального навіювання. Воно присутнє скрізь, і багато дітей живуть з очікуванням поганого майбутнього, програмуючи себе саме на такий поворот подій. Навіювання відбувається в дитячому саду, коли малюка лякають, що, якщо він не буде старанно займатися, його не візьмуть в школу. Потім в школі, переконуючи, що погана навчання - пряма дорога в двірники. А вдома батьки підливають масла у вогонь: «Давай-давай, а то не станеш успішним!» І, варто дитині отримати погану оцінку, його впевненість в собі миттєво падає, він починає себе лаяти, сумніватися в своїх силах, думати про те, що з нього дійсно нічого доброго не вийде. А коли людина боїться поганого, воно у нього, як правило, і трапляється.


Похожие страницы:

  1. ​Стільниця з кварциту для кухні
  2. ​Вибір стабілізатора напруги для будинку
  3. ​Поради щодо вибору клею для плитки