Апрель 28, 2018 – 22:25

Отже, ви практично закінчили будувати свій заміський будинок. Тепер прийшла пора подумати про дах. На який матеріал краще звернути увагу?

Для деяких головним критерієм є те, як в результаті буде виглядати покрівля.Ціна також відіграє важливу роль. Деякі ж вважають за краще придбати якісний матеріал, а питання вартості і зовнішнього вигляду варто вже на другому місці. Однак при виборі варто звертати увагу ще на кілька факторів.

Що важливо пам'ятати, при покупці покрівельного матеріалу

 1. Перш за все, важливо визначити, яке навантаження буде надаватися на дах. Крім того, потрібно врахувати, що навантаження на крокви роблять не тільки опади, але і сам матеріал покриття.
 2. Важливо дізнатися, як обраний вами матеріал реагує на механічні пошкодження, корозію, вогонь. Наскільки він довговічний.
 3. Підбирати дахове покриття потрібно з урахуванням конфігурації даху.
 4. Якої мети буде служити споруда: як господарське приміщення або як житловий будинок?
 5. В ціну всього даху потрібно включити не тільки вартість самого матеріалу, але і його монтажу.
 6. Покриття повинне добре поєднуватися із зовнішнім виглядом будинку.

Найпоширеніші покриття листового типу

Листові матеріали для покрівлі легко встановлюються, а значить, монтаж коштує недорого. Це одне з головних переваг. Однак цей варіант не підходить для покрівлі складного типу, на якій, наприклад, є башточки, мансардні вікна і т.д.

Розглянемо три основних види такого матеріалу.

Фальцевий дах

Фальц - це особливий вид з'єднання декількох покрівельних елементів з металу один з одним. Зазвичай на аркушах є маленькі загини, за допомогою яких відбувається кріплення. Цей варіант відрізняється довговічністю і надійністю. Такий дах не протікає і виглядає дуже привабливо. До недоліків же можна віднести складність укладання і невелику тепло- і звукоізоляцію.

Профільовані листи

Ці гофровані листи із сталі оцинковуються або покриваються спеціальним кольоровим полімером. Укладати профнастил на обрешітку нескладно. Листи з'єднуються один з одним. Така покрівля відрізняється міцністю, малою вагою і порівняно невеликою ціною. Але мінусом є повна відсутність ізоляції шуму, а значить, град або краплі дощу будуть сильно чути.

Металочерепиця

Металочерепиця від ТОВ "Дах Центр ІФ" являє собою оцинковану сталь, яка покривається з двох сторін полімером. Рельєф листа і візерунок зовні нагадує справжню черепицю.

Даний варіант вважається універсальним, він підходить для будь-яких не багатоповерхових будівель. У деяких випадках його навіть монтують на старе покриття (при цьому варто пам'ятати, що кут нахилу такого даху повинен бути мінімум 12 градусів).

Перевагами даної покрівлі є легкість монтажу, міцність при механічному впливі, стійкість до вогню, широкий асортимент відтінків і візерунків, а також невелика ціна. Прослужити такий дах зможе приблизно 15 років.

Однак, покрівля з металочерепиці також не забезпечує бажану звукоізоляцію.

Найпоширеніші штучні покриття

У цей розділ включені матеріали, які складаються з декількох невеликих деталей, що з'єднуються один з одним і створюють одне велике полотно. Якщо у вас дах складної конфігурації, тоді штучні покрівельні покриття - це підходящий варіант.

черепица из керамики

Черепиця з кераміки

Технологія виготовлення полягає в формуванні глини і випалюванні її при високій температурі. Переваги даного покриття:

 • довговічність (понад 100 років);
 • міцність;
 • стійкість до різких змін температури;
 • пожежна безпека;
 • хороша тепло- і звукоізоляція;
 • привабливий зовнішній вигляд.

Але таке покриття багато важить, тому крокви повинні бути особливо міцними і витривалими. А вартість цієї черепиці не всім буде по кишені.

Цементно-піщана

Основний матеріал виготовлення - цементний розчин. Переваги і недоліки цієї черепиці майже ті ж, що і у керамічної. Термін її служби складає не більше 100 років. А ціна нижче, ніж у попереднього варіанту.

Сланцевая черепица

Сланець використовувався в Європі, як основний покрівельний матеріал ще в середні століття. Цей варіант ідеально підходить для дахів будь-якої геометрії. До його плюсів відноситься:

 • висока звуко- і теплоізоляція;
 • прекрасний зовнішній вигляд, що надає будівлі розкоші;
 • міцність;
 • екологічність;
 • здатність пропускати повітря;
 • висока довговічність до 200 років.

Але, як і кераміка, сланець важкий і дорогий.

Композитна черепиця

Композитная черепица

Сталевими листами, покритими з одного боку алюмінієм, а з іншого базальтової або кварцовою крихтою - це композитна дах.Черепиця даного типу відмінно імітує керамічне покриття і має такі ж експлуатаційні характеристики, але за ціною коштує значно дешевше.

Композитна черепиця має всі ті ж плюсами, що і керамічна. На ринку представлений широкий асортимент відтінків і форм. Можна сказати, що це покращений варіант металочерепиці, однак, на відміну від неї, вартість композиту вище.

Бітумна покрівля

Битумная кровля

В основі матеріалу лежить стеклохолст, який покривається бітумом і базальтовим гранулятом.

Для монтажу такого покриття, нахил даху повинен складати не менше 12 градусів. Коли елементи укладаються внахлест, велика температура їх спікають, завдяки чому виключається ймовірність протікання.

Хоча монтаж м'якої черепиці нескладний, укладання потрібно проводити на суцільну поверхню. До плюсів матеріалу відноситься:

 • легкість;
 • хороша вологозахист;
 • відсутність грибка;
 • стійкість до вітру та інших атмосферних впливів.

Однак дуже важливо в чіткості дотримуватися технології установки, щоб плитки не деформувалися.


Похожие страницы:

 1. Який матеріал вибрати для забору
 2. ​Яким матеріалом краще утеплювати цегляні стіни
 3. Преимущества использования аренды авто
 4. Який будівельний степлер краще вибрати