З найдавніших, навіть можна сказати давніх часів люди будували каміни. В основному вони виконували функцію обігріву, але з недавніх часів їх почали будувати як елемент інтер'єру, який надає «дорожнечу» і елітність будинку. В якості матеріалу для будівництва каміна раніше використовувалися природні камені, потім на зміну їм прийшла глина, яку використовували як скріплює розчин або в якості конструкції, залитої у форму. З часом у глину стали додавати метали, наприклад чавун або сталь. Тепер фахівці використовують глину у виготовленні самих осередків, вона відмінно підходить для виготовлення обпалених цегли, служить відмінним зв'язуючим розчином при кладці каміна.
Спочатку виготовляють основний корпус каміна, можна сказати каркас. Він виготовляється за допомогою звичайних обпалених цегли або перфорованих обпалених цеглин. Саме цей матеріал підвищує акумуляцію тепла вогнища, якщо отвори будуть заповнені пошарово, виключно сухим цеглою. Фахівці рекомендують використовувати цеглу, який вироблений в Росії. Найбільшою популярністю на ринку збуту є керамічні, вогнетривкі або ж звичайні цеглини червоного кольору, розмір яких двадцять п'ять на шість сантиметрів на дванадцять, також популярні керамічні цеглу, розмір яких двадцять п'ять на тринадцять сантиметрів на дванадцять, їх також називають подвійними, з-за свого великого розміру.
Кожен сучасний камін має різну конструкцію. В залежності від типу конструкції вогнища - залежить вибір цегли. Існують дров'яні каміни, кам'яновугільні і газові каміни. Дров'яні каміни сприяють створенню особливої атмосфери, в опалювальному приміщенні, для побудови такого каміна використовують глиняний червона цегла. Для зведення кам'яновугільних і газових камінів використовують гжельських цегла вогнетривка шамотна. Кладка саме внутрішніх деталей вогнища каміна, які безпосередньо стикаються з вогнем, виконується вогнетривкою цеглою. На сьогоднішній день багато виробників розпилюють вогнетривка цегла, з різними розмірами, які відповідають рекомендованим в інструкціях по кладці камінів.
При кладці камінів забороняється і строго неприпустимо використання силікатної порожнистого, просоченого конденсатами або ж пережженного цегли. Такі види цегли абсолютно нестійкі і дуже пожежонебезпечні, це може призвести до сумних наслідків, таких як руйнування конструкції каміна і пожежу в будинку. Щоб красиво видозмінити, дизайнерськи оформити камін, слід використовувати формові цеглини. Сьогоднішній ринок збуту пропонує величезний вибір самих різних формових цеглин, вони зможуть надати вашому каміна, а отже і приміщенню, комфорт та дизайнерську унікальність.
Використовують також компоненти з литої спеціальної вогнетривкої маси. Їх використовують при безпосередньому будівництві топкових поверхонь і камер, які будуть стикатися безпосередньо з вогнем, наприклад у скоках над металевими колосниками і у верхній частині конструкції.
Будівництво камінів за допомогою металевих деталей і розчинів.
Вогнетривка маса, використана для заливки різного роду елементів, зовсім недавно стала невід'ємним матеріалом при виготовленні камінів. Вона використовується при зведенні топкової камери, а також головних перекривають балок і плит. При кладці вогнища в з'єднанні цегляної кладки слід використовувати вогнетривку розчин, при кладці основного корпусу вогнища використовують глиняний розчин, а при кладці безпосередньо порталу рекомендується використовувати білий цементний розчин ( він істотно знижує ймовірність накопичення шлаку).
Додаткові елементи і прикраси виконуються з металів. Решітки і заслінки можна виготовити з чавуну або сталі.
Похожие страницы: