Март 31, 2018 – 18:45

Фундамент на болотистій почвеВам дістався заболочений ділянку під будівництво будинку, і ви не знаєте, що робити? Природно, приводу радіти немає, але і приводу сумувати також. Фундамент - це основа будь-якої споруди, і зараз, при нових технологіях, цілком можливо зробити надійний фундамент на болотистому ґрунті.

геологічні дослідження

Профессиональный зернометатель ЗМ-60 купить по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

До основних характеристик грунту відносять кількість підземних вод, тип ґрунту, близькість розташування підземних вод, найвищий рівень промерзання. Тому важливо дізнатися гідрогеологічну обстановку. Якщо не будується аналог нью-йоркського хмарочоса, то для відбору грунту на ділянці будівництва досить зробити кілька свердловин.

Забір ґрунту можна зробити за допомогою ручного зонда. Причому для невеликого будинку з бруса глибина свердловини потрібна не менше 5 метрів, а для цегельного або кам'яного споруди - 8-10м. Число свердловин потрібно не менше 4-х - по кутах будинку.

Відбір зі свердловини грунту в собі приховує безліч корисної інформації. Так, можна дізнатися про склад і розмір пластів, їх місце залягання і фізичні характеристики.

Велика увага треба приділити поведінки ґрунту в момент, коли йдуть опади і тане сніг. Саме тоді грунт отримує багато вологи, і вона може не самим хорошим чином впливати на експлуатаційні характеристики фундаменту.

Повірте, не потрібно економити гроші на геологічні дослідження, якщо ви споруджуєте фундамент на болотистому ґрунті, так як це може в подальшому негативно відбитися на експлуатаційних якостях всього будинку. Наявність інформації, яку отримали в процесі інженерно-геологічної експертизи, дасть можливість визначити вид фундаменту в вашому конкретному випадку.

фундамент палі

Це фундамент спеціально для болотистій грунту. До його переваг відноситься:

- він не зажадає на зведення багато часу - близько 2 днів;

- невелика вартість на відміну від інших видів фундаментів для такого ґрунту;

- роботи робляться в будь-яку погоду;

- допускається нерівний рельєф;

- довговічність;

- такий фундамент можна робити в будь-яких кліматичних зонах;

- міцність і стійкість;

- стійкість до корозії.

Фундамент палі для болотистого ґрунту по виду буває комбінований або залізобетонний. Основна складова фундаменту - палі. Це стрижень, розміщений в землі трохи похило або вертикально. Головна роль палі, передавати грунту навантаження від будівлі.

При будівництві на сьогоднішній день використовують залізобетонні або буронабивні забивні палі. Як правило, їх довжина робиться до 12м., Але для болотистого ґрунту вона часто робиться 25м. Для болотистій грунту використовують:

- складні палі, які розміщують в обсадні труби, витягуючи після забивання і заливки бетоном майданчики;

- металеві палі, забиваються в грунт.

Пальові роботи проводяться за допомогою копрів та іншої допоміжної техніки. Забивання паль в болотистий грунт проводиться віброзануренням або вдавленням, найважливіше, щоб, пройшовши водонасищенний пласт, паля спиралася на стійку поверхню.


Похожие страницы:

  1. ​Захист фундаменту від вологи
  2. ​Пристрій бетонної підлоги по грунту
  3. Устройство фундамента на болотистой почве