Июнь 5, 2015 – 05:56

Фахверкові будинки вперше з'явилася в Німеччині сотні років тому. Але, що цікаво, ця технологія використовується і по теперішній час. І вже широко відома за межами однієї країни. Традиційно, для будівництва таких будинків використовувався дуб: міцний, не гниє і важко запалюється. А так вигідно і надійно будівництво фахверкових будинків зараз? На ринку ця старовинна технологія досить поширена. Але, звичайно, з віками і з появою сучасних матеріалів і в такому типі будівництва відбулися певні зміни.

Що таке фахверкові будинки?


Фахверк – це тип каркасу, який по суті винесений назовні. Такий каркас робиться з дерев'яних балок, розкосів і стійок. У плані будинку це горизонтальні, вертикальні та діагональні елементи, на які йде вся основна навантаження. Зовні такий каркас виглядає як особливий дизайн фасаду. А самі фахверкові будинки виходять досить щільними і довговічними. І так, які основні плюси таких будинків:

По-перше, архітектурна виразність. Специфічний зовнішній вигляд – справа смаку кожного. Плюс варто враховувати, що подібні будови завжди схожі між собою. Однак, в Росії така технологія тільки починає широко застосовуватися, тому на початковому етапі такий екстер'єр цілком може підкреслити індивідуальність господаря.
По-друге, довговічність. Сучасні технології дозволяють збільшити тривалість життя такої будови. Несучий каркас робиться з клеєного бруса, покритого різноманітними захисними складами, що збільшує стійкість матеріалу до різними несприятливих впливів. Але в цій частині основне питання стосується утеплювача, термін служби якого приблизно 25 років. Найнеприємніше в цьому моменті, при заміні теплоізолятора доведеться розібрати декоративну обшивку та демонтувати каркас.
По-третє, теплоізоляція. Дерев'яні балки, які є «обличчям» такого будинку відмінно проводять холод усередину будинку. Для Європи з її середніми зимовими температурами близько нуля – це не проблема. А в Росії інженери просто використовують додаткове утеплення.
Але до основних плюсів фахверкових будинків можна віднести: швидкість зведення (будинок майже повністю виготовляється на виробництві, а не місці просто збирається, як конструктор) та ціна, яка порівняно з фундаментальними цегляними будинками приємно радує око і кишеню. Але така різниця у вартості анітрохи не впливає на міцність і довговічність фахверкового будинку.
У таких будинків є свої прихильники і свої противники. Комусь ближче традиційна російська класика, комусь європейські віяння. Фахверкові будинки пройшли вікові перевірки в Європі і вже непогано зарекомендували себе на вітчизняному ринку. А що в підсумку вибрати – індивідуальне рішення кожного!


Похожие страницы:

  1. Будівництво Будинку Своїми Руками Перекриття
  2. ​Стандартні помилки в будівництві
  3. ​Інтернет-магазин будівельних матеріалів
  4. Будівництво Побутовки Своїми Руками Фотозвіт