Июль 21, 2020 – 11:42

Існує кілька способів чищення димоходу від сажі - це хімічна та механічна чистка. Використовуються вони, як правило, тільки для димоходів в дров'яних печах, камінах, котлах (так як димоходи в газових котлах не забиваються сажею, там замість сажі - конденсат, який стікає по стінках труб в відстійник, трійник, ревізію, якщо звичайно такі є

Хімічна чистка димаря - це найпростіший спосіб чистки, він більш щадний до стінок труби, полягає така чистка в наступному: - неодмінно в топку каміна, печі або дров'яного котла, засипається спеціальний порошок для чищення димоходу, так само застосовується спеціальне поліно, яке так і називається "поліно сажотрус". При горінні дров і чистячих засобів, відбувається хімічна реакція, в процесі якої в димохід виділяється нетоксичний газ, при цьому сажа, яка зібралася на стінках димоходу роз'їдається, підсушується і осипається в трійник або ревізію димоходу, після чого видаляється звідти.

Такий спосіб чищення димоходу ефективний тільки якщо на стінках труби утворилася сажа товщиною не більше 3 мм. Тому не варто доводити димар до критичних ситуацій важливо робити профілактику таким методом не рідше одного двох разів на місяць.

Сюди можна віднести і народний метод чищення димоходу. У добре протоплену піч кидають половину або ціле відро (в залежності від розмірів печі), картопляну шкірку. Виділений крохмаль розкладає сажу, яка протягом декількох днів відвалюється від стінок димоходу і обсипається вниз. Важливо після таких процедур витягти сажу з димаря або печі, так як її кількість може просто перекрити димовий канал.

Механічна чистка димоходу застосовується в тому випадку якщо чистка хімічними засобами не дала результату - тобто димохід сильно забитий сажею. Цей спосіб чистки димоходу більш трудомісткий. Механічна чистка димоходу виконується щітками, металевими або пластмасовими йоржиками. Зверху димоходу опускається мотузка або трос з йоржиком, внизу якого прив'язаний вантаж. При опусканні йоржика він механічно контактує зі стінками димоходу і відшкрябує присталу до нього сажу. Процедура проводиться декілька разів, по всій довжині димоходу. Чистять спочатку одним заходом, зверху - вниз. Потім можна чистити малими ділянками вгору-вниз, поступово опускаючись в саму нижню точку димоходу до трійника.

Так само димар можна чистити знизу, в цьому випадку використовується не мотузка і не трос, а спеціально призначені для цього пластмасові трубки довжиною приблизно в один метр, які між собою з'єднуються. На перший метр трубки зверху приєднується пластмасовий йоржик, після чого засовується в димохід, але не повністю, а так щоб до неї можна було приєднати наступний метр трубки. Так збирається ціла конструкція висотою в димохід. Чистити можна також метровими ділянками, рухаючи щіткою то вгору то в низ. Або ж при зібраній конструкції до нижньої трубки під'єднують електродриль або перфоратор який крутить всі зібранні трубки з йоржиком на верху. Таким чином крутячийся йоржик в трубі вичищає всю сажу яка знаходиться на даній ділянці. З кожним пройденим метром від конструкції з трубок від'єднується нижня - підключається електроінструмент і чиститься наступний метр. Важливо при такому чищенні димаря, щоб діаметр йоржика відповідав діаметру димаря. Так само при виконанні такої чистки димоходу необхідно передбачити захист від сажі - якщо чистка проводиться всередині будинку.

Забивання димоходу, а так само його чистка, залежить від якості використовуваних дров. При використанні дров соснових порід, димар буде забиватися частіше, ніж при використанні дуба або берези. Так само на забивання впливає діаметр і температура самого димаря, в добре розігрітих димоходах сажа при температурі просто вигорає. Бували випадки що димар повністю забивався за півтора місяці роботи, тому дуже важливо робити профілактичні чистки і при монтажі димоходу забезпечувати повний доступ до його горизонтальних і вертикальних ділянок.


Похожие страницы:

  1. Вхідні броньовані двері
  2. Биткойн безопасен?
  3. Широкоформатная печать
  4. Вентильовані фасади
  5. Пластикові вікна