
Будівництво своїми руками: фундамент (стрічковий, стовпчастий) для лазні.
Фундамент служить підставою під будь-яку будівлю, в тому числі і для лазні.Він забезпечує міцність і надійність всієї споруді, а значить, є невід'ємною частиною будівлі.Як правильно викласти фундамент для лазні? Які матеріали потрібні для будівництва? На ці та багато інших питань ви знайдете докладні відповіді в даній статті.
Вибираючи ділянку під будівництво лазні, необхідно враховувати весняні паводки.Саме в цей період висока ймовірність затоплення будови. Щоб такого не сталося, майданчик повинен мати середній ухил, який дозволить правильно організувати стік води.
Після того, як з підстави буде знято верхній грунтовий шар, приступають до розмітки фундаменту. При цьому ширина підстави, за правилами будівництва, повинна перевищувати товщину стін приблизно на десять сантиметрів.В один з кутів забивають перший кілочок - початок розмітки. З одного боку розмір лінії дорівнює поперечної стіні, з іншого - дорівнює поздовжній стіні будови.Точність розмітки перевіряють по діагоналі прямокутника. Максимально допустима різниця - два сантиметри (не більше).
Залежно від стану основи і грунту вибирають той чи інший тип фундаменту.Наприклад, якщо лазня будуватися в низині або на схилі підійде фундамент на палях (столбчатая конструкція).
Для піщаного грунту частіше використовують стрічковий фундамент (оптимальний варіант).Він являє собою залізобетонну монолітну конструкцію, відповідну для лазні, як з дерева, каменю, так і з цегли.Зведення такого фундаменту починається з підготовчих робіт.Як було вже відмічено, ширина стрічки повинна перевищувати параметри стін не менше ніж на 10 см, при цьому висота фундаменту - більше ширини в два рази.
Далі готують траншею під фундаментальну конструкцію. Яму заповнюють шаром гравію і піску - до 20 сантиметрів у товщину.Суху суміш поливають водою і ретельно трамбують. Готову підставу покривають поліетиленовою плівкою або невеликим шаром (10 см) бетонного розчину.
Наступний етап будівництва полягає у спорудженні опалубки.Конструкцію з дощок поміщають в траншею, при цьому вона повинна виступати на тридцять см від землі.У опалубку поміщають каркас з арматури, секції скріплюють дротом.Отриману конструкцію заливають бетонним розчином шарами в двадцять сантиметрів.Щоб виключити ймовірність появи порожнеч, кожен шар трамбують.Важливо знати: бетонний розчин можна лити з невеликої висоти - до півметра.Недотримання даного пункту призведе до розшарування конструкції. Через тиждень після заливки фундаменту знімають опалубку, а зовнішні стінки обробляють бітумною мастикою.Потім приклеюють руберойд, а зазор між грунтом і фундаментом заповнюють глиною або піском.
Другий тип фундаменту для лазні - стовпчастий. У даному випадку стовпи встановлюються на ділянках перетину стін.Як матеріал можна використовувати бетон, цегла і навіть дерево, оброблене антисептиком.Середня відстань між стовпами - 2, 5 м.
Залежно від складу грунту, тяжкості будови і ступеня промерзання глибина закладки фундаменту може бути різною.Якщо стовпи встановлюються глибше, ніж на один метр, тоді буде потрібно додаткове кріплення з дощок, розпірок.Параметри ями: більше фундаменту на тридцять сантиметрів і ширше на 35 сантиметрів в кожну сторону.«Подушку» під фундаментальну конструкцію споруджують з гравію і піску, періодично поливаючи її водою і утрамбовуючи.Отриманий шар вкривають поліетиленом або руберойдом. При установці опалубки, обов'язково перевіряють її вертикальність за допомогою схилу.Опалубку організовують із залізних або азбестових труб, залитих бетонним розчином.Далі встановлюють арматуру таким чином, щоб вона виступала з фундаменту на 20 сантиметрів.Завершальний етап - заливка бетонного розчину.
Источник: stonenatural.su
Похожие страницы: